TAKO IGRA EUROPSKI DINAMO: Atalanti je očitana prava europska lekcija!

Autor: Edwin Nicky Džemidžić

To se zove utakmica. Dinamo je pobijedio u prvom kolu Lige prvaka Atalantu rezultatom 4-0. Trostruki strijelac je bio Oršić, dok je jedan zabio Leovac. Ovo je bilo čisti čitanje lekcije od strane modre ekipe. Atalanta neće po dobrome pamtiti premijerni ulazak u Ligu prvaka! No, nema veze, imaju vremena za učenje! Dinamo je poslao jasnu poruku Šahtaru i Manchenster Cityju kako nisu u Ligi prvaka da igraju sporedne uloge nego da napadnu vrh skupine! Fantastično i predivno!! BRAVO DINAMO!

90+4′ GOTOVA JE UTAKMICA. Pobjeda Dinama od 4-0!

90+3′ MAKSIMIR NE PRESTAJE PJEVATI! Podržavali su svoje dinamovce čitavu utakmicu!

90′ Igrat će se minimalno 4 minute sučeve nadoknade!

89′ I zadnja promjena u redovima Atalante. Izašao je Iličić, a ušao je Musa Borrow!

87′ Slobodan udarac za Atalantu.

84′ Pruža se pomoć Livakoviću (Dinamo). Duvan Zapata je izašao sam pred golmana Dinama, bio je neprecizan prilikom udarca, ali nije zaobišao Livakovića!

82′ Posljednja izmjena u Dinamu. Petković napušta igru, a ulazi Gavranović. Bruno Petković je odradio lavovski dio posla

79′ Gosens (Atalanta) dobio je žuti karton zbog starta na protivnika

76′ IZLAZI JUNAK UTAKMICE! Trostruki strijelac Oršić napušta igru, a ulazi Ivanušec

75′ I Atalanta kad se nađe ispred gola, Livaković sve skida!

73′ Promjena u Dinamu. Igru napušta Moro, a ulazi Ameri Gojak

71′ Atalanti je bilo bolje da su ostali u Italiji. Naprosto nemaju rješenja za Dinamo.

68′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! ŠTO SE DOGAĐA?!? Dinamo vodi 4-0, Oršić je zabio hat-trick

67′ Nikola Moro (Dinamo) dobio je žuti karton zbog grubljeg starta

66′ Službeni spiker je označio kako je na stadionu preko 28 tisuća navijača! Prekrasno!

62′ Kao i u prvom poluvremenu, igra se smirila, no sada Atalanta ima više posjed!

58′ Dinamo ne posustaje. Traže još jedan pogodak! Moro je izletio sam pred Gollinija, ali vratar Atalante je bio na visini zadatka.

55′ Dobar ubačaj u kazneni prostor Dinama, Mario Pašalić (Atalanta) opalio je iz prve, ali bio je izuzetno neprecizan!

52′ Atalanti je trebao odmor. Sad stoje puno bolje na terenu i imaju više posjeda!

50′ Djimsiti (Atalanta) našao se u nedozvoljenoj poziciji, linijski sudac označio je zaleđe!

47′ Prekršaj Perića na protivničkom igraču!

46′ Dvije izmjene u Atalanti. Izašli su Masiello i Freuler, a ušli su Pašalić i Malinovsky

46′ POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME! Neka bude kao i u prvom poluvremenu! Sretno Modri!

KAKVU UTAKMICU GLEDAMO NA MAKSIMIRU! Dinamo vodi 3-0, strijelci za “Modre” su bili Leovac te dva puta Oršić. Atalanta djeluje izgubljeno i bez ikakvih napadačkih opcija. Neka se ovako nastavi i da Dinamo upiše prvu pobjedu u Ligi prvaka nakon Arsenala u sezoni 2015/2016!

_________________________________________________________________________________________

45+3′ Gotovo je prvo poluvrijeme. Momčadi su otišle na odmor!

45‘ Igrat će se najmanje 3 minute sučeve nadoknade

42′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! PONOVNO ORŠIĆ! DINAMO VODI 3-0! IDEALNO

40′ Theophile-Catherine dobio je žuti karton!

37′ Svaki pokušaj Atalante “Modri” lako uklanjaju! Dinamova obrana danas je na visini zadatka

34′ Maksimir je proključao!! Dinamo vodi 2-0 i puno su bolji nego Atalanta

31′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2-0 ZA MODRE. STRIJELAC JE ORŠIĆ

30′ Ademi se našao u jako lijepoj prilici, no obrana Atalante izbacuje van terena! Korner

28′ Dinamo pritišće, ne daju Talijanima da prenesu loptu van svoje polovice

27′ Oršić je izveo slobodan udarac, ali visoko preko gola odlazi!

26′ Oštar prekršaj od strane Martena de Roona. Zbog toga je požutio!

22′ Igra se smirila. Odvija se uglavnom na sredini terena s tim da Dinamo ima više loptu u nogama!

20′ Atalanta sada drži loptu u svom posjedu, ali organizirana obrana Dinama izbacuje svaki pokušaj! Korner za Atalantu!

18′ Prekršaj od strane igrača Atalante Djimsiti. Dobio je za svoj start žuti karton!

15′ Atalanta se preselila na polovicu Dinama ali bez konkretne akcije!

14′ Dinamo drži loptu u posjedu preko kratkih paseva. Traže pravu priliku kako bi ponovno zabili gol

10′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! DINAMO VODI 1-0. STRIJELAC JE LEOVAC. FANTASTIČNO!

6′ Igra se većinom na sredini terena. Dinamo ima loptu u svom posjedu!

3′ Iličić je pucao sa ruba kaznenog prostora ali ništa!

2′ KAKVA PRILIKA!!! Fantastično je Dani Olmo progurao se na lijevoj strani, ali protivnička obrana je reagirala pravovremeno!

1′ Počela je utakmica! SRETNO DINAMO!

STADION MAKSIMIR

Atmosfera na stadionu je uzavrela. Tribine se popunjavaju, navijači su nestrpljivi, pjesma se ori stadionom i svi jedna čekaju kada će početi utakmica.

GLAVNI SUDAC

Jesus Gil Mazano sudit će utakmicu između Dinama i Atalanta. Riječ je o sucu koji je na međunarodnoj sceni od 2014.godine.

STIGLE SU SLUŽBENE POSTAVE

Pristigli su službeni sastavi za obje ekipe. Dinamo će krenuti dosta ofenzivno, sa postavom 4-3-3 – trojac prema naprijed će biti Olmo, Petković i Oršić.

Dinamo (4-3-3): Livaković, Stojanović-Theophile-Perić-Leovac, Moro-Dilaver-Ademi, Olmo-Petković-Oršić

Atalanta (3-4-2-1): Gollini, Toloi-Djimsiti-Masiello, Hateboer-de Roon-Freuler-Gosens, Gomez-Iličić, Zapata

JUONIRI DINAMA ODNIJELI POBJEDU!!

Ranije tijekom dana, juniori Dinama su pobjedili vršnjake iz Atalante rezultatom 1-0. Strijalac za Dinamo je bio Karrica!

NAVIJAČI

Atmosfera ispred stadiona je fantastična. Tisuće navijača “Modrih” su ispred stadiona koji se polako puni.

Maksimir

Dinamo igra prvu utakmicu Lige prvaka protiv talijanske Atalante. Zagrebačka momčad spremna je za izazov koji se stavio ispred njih te su jedva čekaju da utakmica započne.