EPA/PETER POWELL

DERBI MANCHESTERA I LIVERPOOLA ZAVRŠIO BEZ POBJEDNIKA: VAR poništio pogodak Liverpoola!

Autor: Edwin Nicky Džemidžić

Završila je derbi između mrskih rivala Manchester Uniteda i Liverpoola. Završilo je podjelom bodova na Old Traffordu. Strijelac za United bio je Rashford, dok je za Liverpoola zabio Lallana. Gledali smo jednu izrazito atraktivnu i dinamičnu utakmicu, prilike su se nizale s jedne i druge strane, ali danas napadači nisu pogađali. Derbi nas nije razočarao, samo je falilo više golova. Ovom utakmicu Liverpool nakon devet kola i dalje je neporažen u Premiershipu, samo više nemaju sve pobjede. S druge strane, Manchester United je pokazao kako se može nositi s najboljim momčadima i to su pokazali protiv aktualnog prvaka Europe, ali im i dalje slijedi grčevita borba za mjesto u europskim natjecanjima sljedeće sezone.

_________________________________________________________________________________________

90+5′ Završila je utakmica na Old Traffordu. Konačan rezultat 1-1

90+3′ Manchester radi izmjenu. Izašao je Pereira, a ušao Williams

90+2′ Oxlande-Chamberlain (Liverpool) pucao je s ruba kaznenog prostora, no i on je neprecizan

90′ Igrat će se još 5 minuta sudačke nadoknade

89′ Alexander-Arnold pucao je po vratima de Gea, ali otišlo je tik iznad grede!

87′ GOOOOOOOOOOOOOL! LALLANA! Stiglo je izjednačenje za Liverpool!

85′ Manchester također radi izmjenu. Izašao je jedini strijelac na utakmici, Rashford a ušao Martial

83′ Napravljena je i posljednja izmjena u Liverpoolu. Izašao je Wijnaldum, a ušao je Keita

80′ Klopp je puno aktivniji na klupi Liverpoola nego njegov kolega iz Uniteda. Traži od svojih igrača više aktivnosti prema vratima Manchestera

73′ Izglednu priliku zakuhali su Rashord i Young. Dodano je bilo do Freda koji je pucao pored vrata Allisona (Liverpool)

71′ Napravljena je i druga izmjena u Liverpoolu. Izašao je kapetan Henderson, a ušao Lallana

70′ U redovima Liverpoola požutio je Fabinho

Instagram

67′ Rashford (Manchester U.) se prošetao kroz obranu Liverpoola, napravio opću pomuntnju, ali i on je bio neprecizan

64′ Oxlade-Chamberlain unio je živost u igru Liverpoola. Oslobodio se svog čuvara i pucao prema vratima de Gea, ali neprecizno

63′ Nadmoć Liverpoola je sve veća. Obrana se nalazi unutar polovice Manchester Uniteda i traže priliku za izjednačenje

60′ Sat vremena igre je iza nas i Jurgen Klopp radi prvu izmjenu. Izašao je Origi, a ušao Oxlade-Chamberlain

58′ James (Manchester U.) opet je ostao ležati na terenu i ovo je već drugi teži start na njega. Liječnička ekipa ponovno mora reagirati

57′ Premoć Liverpoola osjeti se i na posjedu loptu. Velikih 61% u korist igrača Liverpoola

55′ Liverpool je uspostavio kontrolu na sredini terena. Opasniji su i napadaju sa svih strana

50′ Liječnička ekipa Manchester United ušla je na teren jer je James ostao ležati na travnjaku

48′ Predah na poluvremenu pomogao je Liverpoolu. Postavili su se puno bolje te igraju kompaktnije!

46′ POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME!

Prvo poluvrijeme je iza nas. Utakmica je zanimljiva i dinamična. S obje strane stvaraju se izgledne prilike, ali Manchester je bio konkretniji. Zabio je Rashford te time okrunio fantastičnu igru koju je pokazao u prvom dijelu. Sadio Mane zabio je pogodak za Liverpoola, ali odlukom VAR-a bio je poništen zbog igranja rukom senegalskog reprezentativca. Derbi ispunjava sva očekivanja navijača te se nadamo kako će i u drugom poluvremenu biti jednako dobro.

45+1′ Završilo je prvo poluvrijeme. Manchester United vodi 1-0 pogotkom Rashforda

45′ Igrat će se još jedna minuta u prvom poluvremenu!

44′ Mane je zabio pogodak, trebalo je biti 1-1 ali VAR je odlučio kako nema ništa od pogotka.

42′ Nakon primljenog pogotka, Liverpool se probudio. Prilika za prilikom napadača Liverpoola, ali bez pogotka

37′ GOOOOOOOOOOOOOL! RASHFORD!!! Odlično se engleski napadač snašao i zabio za vodstvo Uniteda na Old Traffordu

36′ Henderson je ubacio, Mane (Liverpool) pucao glavom no de Gea obranio, ali svirano je zaleđe

34′ Sadio Mane (Liverpool) odlično je povukao loptu prema kaznenom prostoru Manchestera, dodao Firminu, ali brazilski napadač je neprecizan

30′ Kapetan Liverpoola Henderson napravio je grub prekršaj na kapetanu Manchestera Ashley Youngu

26′ McTominay (Manchester U.) prošetao se kroz igrače Liverpoola, pucao po golu, ali Allison (Liverpool) ponovno brani

25′ Liverpool ima veći posjed lopte. 57% naprema 43% Manchestera

22′ Mane (Liverpool) napravio je prekršaj na Fredu (Manchester U.)

19′ Opasno je živio Manchester. Liverpool se ušetao u kazneni prostor, ali Young (Manchester U.) otklanja opasnost

17′ Igra se uglavnom odvija na sredini terena. Jedna standardna i tvrda engleska utakmica što je razumljivo obzirom na derbi

14′ Utakmica se zahuktava. Wijnaldum (Liverpool) otresao se dvojice braniča i pucao prema vratima de Gea, ali siguran je vratar Manchestera

13′ Prvi udarac Manchester United prema vratima Allisona (Liverpool), ali vratar Liverpoola uspješno otklanja opasnost

Instagram

11′ Firmino (Liverpool) našao se u izglednoj situaciji ali pucao je preko gola

9′ Zadnja linija Manchestera kontrolira igru na sredini terena

5′ Trenutačno traje ispipavanje snaga na terenu, niti jedna momčad ne postiže veću prednost u posjedu lopte

2′ Manchester je krenuo agresivno u utakmicu. Stisnuli su Liverpool u njihovu polovicu

1′ POČELA JE UTAKMICA!

SLUŽBENE POSTAVE

Stigle su i službene postave. Liverpool u ovoj utakmici ide gotovo u najjačem mogućem sastavu, nema jedino Mohameda Sallaha, dok je reprezentativac Hrvatske, Dejan Lovren na klupi. Manchester United kreće u utakmicu bez Mate i Martiala.

Manchester United (4-3-3): De Gea, Wan-Bissaka-Lindelof-Maguire-Young, McTominay-Tuanzebe-Fred, Pereira-Rashord-James

Liverpool (4-3-3): Allison, Arnold-Matip-van Dijk-Robertson, Henderson-Fabinho-Wijnaldum, Mane-Firmino-Origi

POVIJEST UNITEDA I LIVERPOOLA

Prvi međusobni susret United i Liverpool odigrali su davne 1894. dok se klub iz Manchestera još zvao Newton Heath, no tad su oba kluba bila u nastajanju i tek početkom 20. stoljeća se počelo razvijati pravo rivalstvo. Zanimljivo je, iako su oba kluba pokupila silne trofeje to se događalo u različitim vremenskim okvirima. Tako sad Liverpool čeka na naslov engleskog prvaka 30 godina, kada je najveće dane imao Liverpool Uniteda nije bilo nigdje i obratno. Liverpoolove godine bile su sedamdesete i osamdesete, a Unitedova era započela je u devedesetima, kad je na klupi momčadi sjedio sir Alex Ferguson, koji je osvojio čak 13 naslova prvaka Engleske i dvije Lige prvaka. Liverpool, koji je 18 puta bio prvak, zadnji put je pehar podigao pradavne 1990.

DERBI 9.KOLA

S početkom u 17.30 počinje veličanstvena utakmica između Manchester Uniteda i Liverpoola. Oba kluba ulaze u utakmicu različitog raspoloženja. Liverpool je uvjerljivo vodeći u Engleskoj s osam pobjeda iz osam utakmica dok Manchester se nalazi na 14.mjestu s tek dvije pobjede iz osam utakmica, ali ovo je derbi i sve je moguće