Photo by Dan Mullan/Getty Images

STRATEG ‘GRAĐANA’ PEP GUARDIOLA: ‘Manchester City nije (još) spreman za najveće domete’

Aktualni prvak Engleske Manchester City proteklog vikenda odradio je utakmicu protiv Crystal Palacea te su pobijedili rezultatom 2-0. Strijelci za nebesko-plavu momčad bili su Gabriel Jesus u 39. minuti, a konačan rezultat postavio je Španjolac David Silva, dvije minute poslije prvog pogotka.

Manchester City se na ovaj način uspio iskupiti svojim navijačima nakon neočekivanog poraza od Wolverhamptona početkom listopada.

Iako se nalaze na drugom mjestu prvenstvene ljestvice, situacija nije dobra po njih jer im vodeći Liverpool nakon devet kola bježi neugodnih šest bodova.

Momčad Pepa Guardiole najefikasnija je momčad lige s čak 29 pogodaka u devet susreta, ali dva poraza otkrivaju slabosti koje i dalje  imaju u svojoj igri.

Manchester City smatra se jednim od favorita ovogodišnje Lige prvaka i još k tome imaju manje zahtjevnu skupinu u kojoj se nalaze Šahtar, Dinamo i Atalanta. U prva dva susreta pobijedili su Šahtar rezultatom 3-0 te zagrebački Dinamo 2-0. Kudikamo imaju lakšu skupinu od npr. španjolskog predstavnika Barcelone koja se nalazi u skupini s njemačkom Borussijom Dortmund, talijanskim Interom te češkom Slaviom.

Prema mnogim stručnjacima i kladionicama, favoriti su za osvajanje trofeja u Europi, no s tim se ne slaže i Pep Guardiola.

“I dalje nismo spremni za osvajanje Lige prvaka. Postoje još uvijek stvari na kojima se treba raditi i koje se trebaju popraviti. Igrači moraju napredovati kako bi stvorili priliku za gol i kako bi pobijedili u svakoj utakmici koja je ispred njih”, rekao je Pep.