AMERIKANCI IZBAČENI S PRVENSTVA! Sjajni Francuzi prosuli vodstvo da bi se ponovno dignuli i dovršili posao

Autor: Dnevno

Na poluvremenu četvrtfinalnog susreta Mundobasketa, Francuska i SAD igraju zanimljivu utakmicu. Prva četvrtina završila je jednakim brojem koševa (18-18), da bi Francuzi u drugoj dionici dodali brzinu više, i sa 27 – 21 otišli na poluvrijeme ukupnim rezultatom 45 – 39.

Francuzi su tricu gađali s 45% uspjeha, a Amerikanci slabih 27%. Ostvarili su Francuzi  i 9 skokova više od Amerikanaca (21 – 12).

Francuze predvode sjajni Gobert, De Cola i Fournier.

Drugo poluvrijeme započinje kanonadom. Nakon minute igre Francuzi prvi puta odlaze na dvoznamenkastu prednost  51 – 41.

Amerikanci pokušavaju s Barnesom na petici. Pokušavaju braniti čvrsto bez prekršaja. Francuzi su treći najlošiji na prvenstvu po broju prekršaja što je pokazatelj da se obrana ne igra dobro, no protiv Amerikanacasu agresivni bez previše osobnih. U ovom periodu su na 6 osobnih, a Amerikanci na 14.

Amerikanci su počeli ubacivati trice, Mitchell odlazi na 23 poena i rezultat je 55- 49. Amerikanci su povezali dvije trice no i Francuzi odgovaraju košem. Kuha između Goberta i Smarta, suci gledaju ali ne reagiraju.

Amerikanci se dižu i 4,20 minuta prije kraja 57 – 54 je za Francusku. Furnier novom tricom odlazi na 20 poena i Francuzi su ponovno na koliko toliko sigurnih +6. Amerikanci ne dozvoljavaju da se Francuzi ponovo odlijepe i uz tri vezana ubačaja dolaze do izjednačenja! Rezultat je 60 – 60.

Amerikanci su nadoknadili 10 koševa razlike kao ništa, a Francuzi ne prolaze način do dođu do koša. Mitchell pogađa 6 Američku tricu i postiže svoj 29 koš za prelazak Amerikanaca u vodstvo, rezultat je 66 -63.

Francuzi su sve nervozniji, sve što su postigli u prvom poluvremenu ne uspijevaju u drugom.

Amerikanci nastavljaju u istom ritmu posljednju četvrtinu, Walker pogađa tricu za +7, čvrsti su u kontakt igri, agresivni u obrani, a Francuzi gube ničije lopte.

Ntilikina spušta na 74 – 71, Francuzi se uspješno brane ali ne uspijevaju pogoditi tricu za izjednačenje. Amerikanci pogađaju dva slobodna bacanja a Barns u obrani lijepi “bananu” no u nastavku napada Francuzi ipak uspijevaju postići koš. Francuzi se dižu u obrani a Amerikanci nakon preokreta ipak staju. Rezultat je 76 – 76, 3,3 minute do kraja.

Francuzi su pronašli unutarnju snagu, Fournier vraća prednost koju nisu imali od 60 – 58, rezultat je 78 – 76.

Smart promašuje četvrto slobodno bacanje u nizu kod 80 – 76 za Francusku, Franky Ntilikina pogađa za velikih +6 Francuza, Fournier radi prekršaj u napadu kojim bi se se u frenetičnom ritmu Franci odvojili na možda nedostižnih osam koševa.

Posljednja minuta, 82 – 78 gube Amerikanci, dva slobodna bacanja i Francuska je na +6! Walker dobija tri slobodna bacanja, dva promašuje ali lopta je kod Amerikanaca. Francuzi se brane i pobjednik je izvjestan!

Do kraja se igra slobodno bacanje na slobodno bacanje. Konačan rezultat Francuska SAD, 89 – 79.

Autor:Dnevno