PONOVNO UZ PUNO MUKE: Borna Ćorić u polufinalu turnira

Autor: Mario Lacković

Borna Ćorić plasirao se u polufinale turnira u ruskom Sankt Petersburgu. U četvrfinalu je porazio mladog Norvežanina Caspera Ruuda sa s 3:6, 7:5, 6:3 poslije 2 sata i 3 minute igre.

Ćorić se ponovno mučio protiv 60. igrača svijeta. U prvom setu bilo je gotovo nemoguće doći do prilike za break, ukazala se je samo jedna šansa u četvrtom gemu i nju je iskoristio 20-godišnji norveški tenisač. U drugom setu je Norvežanin ponovno bio prednosti, ali je Ćorić vratio izgubljeni break te započeo preokret. U osmom gemu propustio je iskoristiti još jednu priliku za break, no Ćorić je ostao koncentriran, kod vodstva 6:5 ukazala se nova prilika te je uspio je realizirati set-loptu na protivnikov servis i meč je ušao u odlučujući, treći set.

Obojica igrača su u odlučujućem setu bili sigurni na svom servisu, no u šestom gemu Ćorić je oduzeo servis Norvežaninu te je  uspio doći do breaka i vodstva 5:2, a potom je rutinski zaključio meč u svoju korist.

Ćorić će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta između Kazahstanca Mihaila Kukuškina i Portugalca Joaoa Souse.

Autor:Mario Lacković