OSTALI REZULTATI: Njemačka s igračem manje do pobjede, Kek sve dalje od plasmana na EURO

Autor: Mario Lacković

Odigrano je i ostalih 8 utakmica kvalifikacija za EURO. Neki putnici su već poznati, dok ostali još kao Hrvatska moraju u zadnjem kolu potvrđivati svoju ulaznicu za EURO.

Reprezentacije Poljske i Rusije su osigurale Europsku smotru. Rusija je plasman na EURO 2020. osigurala uvjerljivom 5-0 pobjedom na gostovanju na Cipru u skupini I, dok je Poljska pred svojim navijačima u Varšavi svladala Sjevernu Makedoniju sa 2-0 u kvalifikacijskoj skupini G. Ruse je do pobjede predvodio Denis Čerišev, dvostruki strijelac (9, 90+2) i dvostruki asistent za pogotke Ozdojeva (23) i Dzjube (79). Četvrti strijelac bio je Golovin (89).

Poljska je golovima Frankowskog u 74. i Milika u 80.minuti tek uspjela svladati tvrde Makedonce. Poljska je ovim osigurala Europsko prvenstvo.

Belgija je i dalje ostala neporažena u ovim kvalifikacijama svladavši Kazahstan sa 2:0. Golove su postigli Batshuayi u 21. minuti te Thomas Meunier u 53. S time je osvojila maksimalna 24 boda uz gol razliku 30-1. Veoma impresivno.

U skupini C favoriti su opravdali taj status. Nizozemska je golovima Wijnalduma (32, 41) svladala Bjelorusiju sa 2-1 na gostovanju u Minsku. Strijelac za domaće bio je Dragun (54).

Austrija je velikom pobjedom u Stožicama došla na korak do plasmana na EURO. Slovencima koje predvodi Matjaž Kek presudio je Posch u 21. minuti susreta. Austrijanci su drugi u skupini G sa 16 bodova i dva kola prije kraja imaju pet bodova više od Slovenaca i Makedonaca.

Unatoč hendikepu, Njemačka je lako prošla kroz Tallin. Iako je već u 14. minuti pocrvenio Emre Can, Njemačka je ipak upisala pobjedu od 3:0. Gundogan sa dva i Werner sa jednim golom nisu dopustili iznenađenje u skupini. Na vrhu skupine su Njemačka i Nizozemska sa 15 bodova. Treća je Sjeverna Irska sa 12 bodova.

Škotska je pobijedila San Marino sa 6:0. Hat trick je zabio McGinn, dok su se u strijelce još upisali Shankland, Findlay i Armstrong.