Nove gostujuće pobjede Borussie Dortmund i Bayer Leverkusena! Mladi Havertz ispisao povijest

Autor: Dnevno/N.M.

Borussia Dortmund prošla je u 27. kolu teško gostovanje kod Wollfsburga i slavila s 2:0 i ponovno se približila Bayernu na  samo bod zaostatka. Strijelci za novo slavlje Borussie bili su Guerrero u 32. i Hakimi u 78. minuti. Josip Brekalo je za domaćina igrao od 64.minute.

U drugom derbiju kola Bayer Leverkusen je kao gost slavio kod druge Borussie one iz Mönchengladbacha s 3:1 čime je Leverkusen prestigao Borussiu M na trećem mjestu ljestvice Bundeslige.

Za goste su zabili Kai Havertz (7, 58-11m) i Sven Bender (81), dok je pogodak za domaći sastav zabio Marcus Thuram (52).

Opet je briljirao mladi veznjak Kai Havertz koji je s dva gola Apotekare doveo do velika tri boda. Stoga ne  čudi što je ovaj mladić na oku dva engleska velikana Liverpoola i Mancehester Uniteda.

S dva današnja gola Havertz je izjednačio strašan bundesligaški rekord Klausa Fischera, koji je prije 21. rođendana postigao 34 gola u najjačem razredu njemačkog nogometa. Fischer je karijeru završio s 268 bundesligaških golova i drugi je na ljestvici svih vremena.

&

nbsp;

Gostujuću pobjedu ostvario je i Werder porazivši Freiburg sa 1-0. Pogodak odluke za iznimno važna tri boda u borbi za prvoligaški spas zabio je Leonardo Bittencourt u 19. minuti. Gosti su u 88. minuti ostali bez isključenog Philippa Bargfredea, a samo minutu kasnije domaćin je izjednačio. No, Nils Petersen je bio u zaleđu i pogodak je nakon ‘asistencije’ VAR-a poništen.

Paderborn i Hoffenheim su odigrali 1-1, a sve najvažnije dogodilo se u prvih devet minuta. Gosti su poveli u 4. minuti preko Roberta Skova, a pet minuta kasnije izjednačio je Dennis Srbeny. Andrej Kramarić nije nastupio za goste zbog ozljede.

U subotu je još na rasporedu utakmica između Bayerna i Eintrachta, a nedjelju se igraju još tri utakmice. Schalke – Augsburg, Mainz – RB Leipzig, te Koeln – Fortuna.

Na ljestvici vodi Bayern sa 58 bodova, Borussija Dortmund je druga s bodom manje, Bayer Leverkusen na trećem mjestu ima 53 boda, a Borussija iz Moenchengladbacha drži četvrtu poziciju sa 52 boda.