(VIDEO) HRVATSKA SVLADALA JORDAN! Festival golova iz prekida! Pogotke Vatrenih zasjenio slobodnjak gostiju!

Hrvatska nogometna reprezentacija odradila je prijateljsku utakmicu s Jordanom u kojoj je slavila s 2:1. Zaista, nije to bila pretjerano atraktivna utakmica, ali konačni cilj je postignut. Dalić je isprobao sve raspoložive igrače, a čak i ova rezervna momčad dominirala je terenom protiv 110. reprezentacije svijeta. Golove su zabili Vida i Mitrović kod Hrvatske, te Faisal kod Jordana.

HRVATSKA – JORDAN 2:1

85′ – Pa čemu ovo? Igrač Jordana je đonom ušao u Livaju, mogao mu je nanijeti tešku ozljedu, ali dobio je samo žuti.

80′ – Jedvaj je dobio žuti karton, to je drugi danas, prvi je dobio Bartolec još ranije.

73′ – GOL!!! Faisal je postigao fanrastičan pogodak s kojih 20 metara iz slobodnjaka. Lopta je okrznula Pašalića u živom zidu i postala neuhvatljiva za Livakovića. Tko bi rekao.

70′ – U međuvremenu su obavljene izmjene. Dalić je uveo Livaju, Jedvaja i Santinija, a izašli su Rebić, Bartolec i Kramarić.

63′ – GOL! Matej Mitrović je zabio glavom nakon prekida. Nakon sjajnog centaršuta na rub peterca lopta odsjeda na glavi Mitrovića koji gađa suprotni kut za 2:0. Lijep gol.

62′ – Kakav promašaj Pjace. Nakon jednog slobodnog udarca Roga, dubinska lopta na peterac odbila se do Pjace koji je pucao, ali blokirano je to.

60′ – U sljedećem napadu Jordanci su opet istrčali sjajnu kontru i prohujali po desnom boku, a opasan centarišut se morao izbijati u korner.

59′ – Mitrović je sada glavom tukao iz blizine, ali vratar Jordana je fantastično skinuo.

56′ – Hrvatska i dalje dominira, ali nema pravih i izglednih akcija. Jordan se malo trgnuo u drugom dijelu, počeli su igrati malo agresivnije.

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme. Dalić je napravio tri izmjene. Pivarić, Bradarić i Mitrović su ušli, Milić, Badelj i Lovren izašli.

45′ – Kraj je prvog dijela. Hrvatska je dominantna, ali jalova u završnici, gol je postignut tek iz prekida. Možda drugi dio donese bolji nogomet.

40′ – Puno se energije troši na solo-akcije, driblinge, minijature, ali ozbiljno nedostaje kombinatorike u ovoj rezervnoj postavi. Eto, Kramarić je sad opalio s dobroh 25, možda i više, metara.

35′ – Pašalić je sada iz jako teškog kuta u kaznenom prostoru opalio iz sve snage i otišlo je to preko gola.

33′ – Strka i zbrka nakon kornera Jordana. Centaršut nije bio loš, Vidino izbacivanje jest jer je ispala ‘svijeća’ koja se odbila do nogometaša Jordana. Srećom ovi su nervozni i nestrpljivi pa je udarac bio loš i Livaković ga je s lakoćom pokupio.

30′ – Nedostaje kemije ovoj ekipi, što ni ne čudi jer mnogi od njih igraju po prvi puta zajedno. Stoga, najuigraniji su za sada Lovren i Vida, što je itekako vidljivo jer čiste s lakoćom sve što im se nađe na putu, a nerijetko se prebacuju i na protivničku polovicu i sudjeluju u kreaciji.

24′ – GOOOL! Hrvatska vodi 1:0. Pogodak je postigao novi kapetan, Domagoj Vida i to glavom nakon kornera.

23′ – Blok je za sada najbolje oružje Jordana, Vatreni dosta pokušavaju izvana, ali ovi sve odbijaju.

20′ – Hrvatska i dalje dominira terenom, ali nema tu pravih prilika još. Pokušavaju se neke akcije, ali sve to djeluje vrlo neuigrano, više kao improvizacija.

14′ – Prilika za Jordan i to sjajna. Probili su lijevi bok, centrirali na negdje 11 metara, a potom je Tamari iz okreta opalio i otišlo je malo iznad gola. Tko bi rekao da ovako lako mogu probiti obranu Hrvatske.

11′ – Hrvatska ima apsolutnu dominaciju, a ostaje dojam da igra s tek 50 posto intenziteta, puno se dribla, puno se pokušava individualno.

4′ – Bartolec je opalio izvana, ali vratar Jordana skinuo mu je udarac izvana. Mora se danas pokazati mladi desni bek jer za sada mu je upitna pozicija u reprezentaciji i bit će pod povećalom Dalića.

3′ – Rebić je bio pet metara u zaleđu, ali suci nisu digli zastavicu. Imao je naš napadač sjajnu jedan na jedan šansu, ali se i sam iznenadio i poslao je loptu daleko iznad gola.

2′ – Već prilika za Hrvatsku. Kramarić je imao sjajnu priliku iz blizine, ali se spetljao.

1′ – Mađarski sudac označio je početak, a loptu je s centra izveo Jordan, 110. reprezentacija svijeta.

20:41 – Intoniraju se himne, prva je bila jordanska, a potom i Lijepa naša.

20:23 – Zanimljiv je bio izbor za kapetana.

MODRIĆ VEČERAS NIJE KAPETAN! Drugi Vatreni prvi će put ponijeti tu titulu

20:12 – Stigli su i sastavi.

Stigle su i postave za večerašnju utakmicu:

Hrvatska: Livaković; Bartolec, Lovren, Vida, Milić; Rog, Badelj, Pašalić; Kramarić, Rebić, Pjaca.

Jordan: Yaseen; Khattab, Marie, Alarab; Shilbaya, Bani Attiah, Al Samrieh, Bakheet; Al Mardi; Al Qara, Al-Taamari.

Dalićeva najava utakmice

Mi smo njima veliki motiv, a iako nismo u punom sastavu, moramo čuvati svoj rejting i status svjetskog doprvaka, kazao je na konferenciji za novinare u Rijeci uoči prijateljskog dvoboja s Jordanom izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić.

Hrvatska će protiv Jordana igrati u ponedjeljak u 20.45 sati na Rujevici bez najvećih zvijezda Luke Modrića, Ivana Perišića, Ivana Rakitića i Matea Kovačića, koji su se nakon remija s Englezima (0-0) u petak već vratili u svoje klubove.

”Ova utakmica će nam dobro doći utakmica jer će šansu dobiti oni koji su imali manju minutažu, a koji se moraju nametnuti za sljedeće utakmice. Počet će Livaković na vratima, u obrani Bartolec, Lovren, Vida i Milić, zadnji vezni Badelj, ofenzivni vezni Rog i Pašalić te u napadu Kramarić, Rebić i Pjaca. Ući će portom Mitrović i Jedvaj na stoperskim pozicijama, Bradarić u vezi, te Livaja i Santini naprijed”, otkrio je sastav Dalić, koji očekuje pobjedu peotiv Jordana, koji je nedavno odigrao 0-0 u gostima kod Albanije.

“Ne znamo puno o Jordanu. Mi smo njima veliki motiv žele nas pobijediti, pa treba utakmicu shvatiti krajnje ozbiljno. Pogotovu jer već dugo mi nismo pobijedili”, kazao je Dalić.