PJESMA NA TRIBINAMA, PJESMA OD IGRE: Hrvatska na Poljudu opčinila navijače, bio je to spektakl za pamćenje

Pred 32 tisuća i 210 navijača Hrvatska je slavila u bitnoj kvalifikacijskoj utakmici u Splitu, protiv Mađarske, i to s uvjerjivih 3-0 (3-0), prvi gol zabio je Luka Modrić, preostala dva Bruno Petković. U sjajnom ugođaju, pred poticajnim, veselim i tribinama koje su odisale sportskim navijanjem izabranici Zlatka Dalića pružili su sjajnu partiju. I brzo razmontirali mađarsku momčad koja je još i dobro prošla, jer je Perišić „zapucao„ jedanaesterac.

Cijeli događaj, utakmica, bio je jedinstvena satisfakcija i nogometašima i navijačima u gradu koji je često bio zanemarivan u organizaciji domaćinstava našoj reprezentaciji. Ovo sada je bilo predivno, uživali smo.

Uz frenetični podršku poljudskih tribina Hrvatska je krenula žestoko, prvi udarac na gol zbio se već u trećoj minuti, tukao je Modrić a stadionom je zaorilo – „Luka, Luka„! Samo minutu dobro je pokuša Perišić, činilo se da su naši raspoloženi, a odmah se skandiralo „Ivane, Ivane„.

I onda u petoj minuti delirij, Modrić je uzeo loptu zadnjem redu Mađarske, negdje na centru, povukao sve do golmana i lako zabio. Stadion se umalo srušio. Mađarska je brzo klekla.

Hrvatska je i dalje tražila gol, nije se opustila. No, i Mađari su se posve otvorili.

Pritom su tribine plesale i pjevale…

U 26. minuti vulkan, eksplozija, erupcija. Perišić je ukrao loptu Mađarima ubacio prizemno u sredini a Petković je poput brazilskih majstora petom prevario i svog čuvara i vratara. Za sjajnih 2-0.

Mađari nisu imali moć potom još ozbiljnije zaprijetiti, i naši su se nogometaši malo smirili, a zvijezda ove noći bila je publika. Raspjevana i rasplesana.

Tako nošena Hrvatska je zabila i treći gol, a opet je strijelc bio Petković, svojom čudesnom reakcijom izbezumio je mađarsku obranu i vratara, nakon Perišićeve ubačene lopte. Bilo je to još jedno majstorstvo snažnog centarfora koji igra u životnoj formi.

Impresivno prvo poluvrijeme!

Naše igrače na početku drugog poluvremena dočekala je pjesma Miše Kovača: ”Poljubi zemlju po kojoj hodaš”… Navijači su je pjevali.

Naša je momčad i dalje držala posvemašnju kontrolu. A navijači su pjevali: ”Ne dirajte mi ravnicu„.

Da bi u 56. minuti bio dosuđen jedanaesterac za Hrvatsku, nakon što je srušen Rebić. Izvođač je bio Perišić, tukao je slabo, vratar je njegov udarac obranio. Ma, nije bilo bitno, Perišić je opet doživio ovacije.

Hrvatsku to nije smelo, i dalje je napadala. Ljudi na tribinama su uživali.

A veličanstven je trenutak bio kada je Luka Modrić izašao iznutra zbog zamjene, cijeli stadion je ustao i skandirao njegovo ime i prezime.

Tražila je Hrvatska još jedan gol. Mađari su se grčevito branili. Publika je navijala, bilo je lijepo, do zadnje minute.

Dugo, dugo nakon utakmice navijači su ostali na stadionu i pjevali. Kao da su htjeli da ovaj događaj nikad ne završi…