OZLJEDE VLAŠIĆA I JURANOVIĆA POTVRDILE FERGUSONOVU TEORIJU: ‘Najveće zlo nogometa su prijateljske utakmice’!

Moramo biti realni i zaključiti kako nismo smjeli očekivati spektakl u Puli u prijatlejskom dvoboju Dalićevih izabranika i Gruzije. Ali, da smo dobili neke fine spoznaje – stoji! Nogometaši Hrvatske su u prijateljskoj utakmici protiv Gruzije slavili s 2-1 (1-1). Gruzijci su poveli u 19. minuti preko Papunašvilija, a Hrvatska je izjednačila u 25. minuti autogolom kapetana gostiju Kašije. U 53. minuti Ivan Perišić je udarcem glavom, nakon ubačaja Josipa Juranovića, zabio za konačnih 2-1.

Nakon što su prije tri dana pobjedom protiv Slovačke osigurali plasman na Europsko prvenstvo 2020., izbornik Zlatko Dalić je znatno “promiješao” postavu “vatrenih”. Nije bilo vratara Livakovića, kapetana Modrića, Dine Perića, Borne Barišića, Marcela Brozovića, Nikole Vlašića, Brune Petkovića i Josipa Brekala, a priliku u startnoj postavi dobili su vratar Kalinić, braniči Bartolec, Škorić, Melnjak, veznjaci Badelj i Pašalić, te u napadu Oršić.

I bilo je tu svega, neki su razočarali, neki su statirali, a neki su i oduševili. Na poštedi su bili reprezentativci Dinama, jasno je i zašto, njih valja čuvati za Ligu prvaka.

I nije to tako loše ni izgledalo, Gruzija j epovela, ali je ostala kratkih rukava, još je bil ai pregruba, pa je kolateralna pteta bila prevelika.

Doista,, jedna pojava donijela je neraspoloženje svima. U toj, ipak nebitnoj, utakmici dogodile su se dvije ozlijede. Natopljen teren uz veliku želje stajao je ozljeda Nikole Vlašića i Josipa Juranovića. I to izgleda nisu bezazlene ozljede.

Pa je sve ispalo po noj maksimi od čuvenog Alexa Fergusona – “U suvremenom nogometu nema većeg zla od prijateljskih utakmica”!