(VIDEO)OD OVOGA ĆE SE DUGO OPORAVLJATI: Italija počastila Armeniju devetkom!

Autor: J.V.H.

Završena je utakmica u Palermu između Italije i Armenije koju će gosti nastojati što prije zaboraviti, no to im neće biti lako obzirom na rezultat. Gosti iz Armenije loptu su iz mreže morali vaditi nevjerojatnih devet puta!

Feštu je otvorio Immobile u 9. minuti a već u 10. je bilo 2 – 0 pogotkom Zaniola. Do poluvremena je još pogađao Barella, a Immobile je u 33. minuti postavio rezultat s kojim se otišlo na predah.

U drugom poluvremenu sve po starom. Pogađati nastavljaju Zaniolo, Romagnoli, Jorginho i Orsolini. Zvuči kao pjesma. Tek je Babayan u 79. dao počasni pogodak, no čavao u lijes ipak zabija Chiesa u 81. minuti za konačnih 9 – 1!

Italiji je ovo 11 pobjeda u nizu i 10 u kvalifikacijima čime su ostvarili maksimalan učinak. Ciklus završavaju s gol razlikom 37 – 4.

Azzurrima je ovo najuvjerljiviju pobjedu ikad ostvarena u kvalifikacijama. Italija je s većom gol razlikom pobijedila SAD davne 1948. (9:0) na Olimpijskim igrama, no tada se igrao neki drugi nogomet.

Mogućnost maksimalnog učinka preostala je još samo reprezentaciji Belgije koja izgleda sjajno.  Sutra igraju protiv Cipra zadnju utakmicu ciklusa. Do sada su postigli 34 pogotka a primili su samo 2.