NIJE POMOGAO NI BREKALO: Prvi poraz Bišćana na klupi U – 21 reprezentacije

Autor: Josip Valjan - Harambašić

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine nije uspjela na svome terenu nastaviti uspješan niz pobjeda s Bišćanom na klupi, bolji su bili vršnjaci iz Češke 2 -1.

To je drugi poraz U – 21 reprezentacije u ovome kvalifikacijskom ciklusi i prvi od kada je na klupu sjeo Igor Bišćan. Iako je to tek prvi neuspjeh bivšeg trenera Rijeke s mladim reprezentativcima, ne znači da je išta manje problematičan jer je kompromitiran odlazak na Europsko prvenstvo. Hrvatska je tek četvrta u skupini a ispred su Česi, Grci i Škoti.

Hrvatska je povela u Velikoj Gorici pogotkom Luke Ivanušeca u 30. minuti. Česi su izjednačili preko Ladislava Krejčika u 40., a do potpunog preokreta dolaze golom Pavela Bucha u 72. minuti susreta.

S dvije gostujuće pobjede nad San Marinom (0 – 7) i Litvom (1 – 3) te ovim porazom protiv Češke, i ranije Škotske (1-2), Hrvatska za Češkom koja je na prvom mjestu zaostaje velikih pet bodova. Utjehu pruža što mladi vatreni imaju utakmicu manje, no morati će početi pobjeđivati izravne konkurente za plasman na Euro