HAJDUK SLAVIO PROTIV ISTRE: Caktaš s dva pogotka slomio protivnika u drugom dijelu utakmice

Hajduk se baš izvukao, opasno je “visio” u dvoboju protiv momčadi koja se bori za ostanak u Prvoj ligi. Na oproštaju od ove polusezone Hajduk je na stadionu Poljud pred šest tisuća gledatelja pobijedio Istru 1961 sa 2-1. Vjeruje se da je ova utakmicA bila i oproštaj trenera Damira Burića, a nagađa se kako bi Hajduk mogao preuzeti Igor Tudor. Zanimljivo, bit će to već peti trener Hajduka u posljednjih 15 mjeseci.

Prva je zaprijetila Istra, nakon brze kontre u sedmoj minuti Perić-Komšić je pogodio gredu. Deset minuta kasnije okvir gola je pogodio i napadač Hajduka Eudok. Samo minutu kasnije sjajnu priliku je imao i Jakoliš, ali je gostujući vratar Čondrić bio siguran.

Poveli su gosti u 43. minuti golom Fintića. Hajduk je uspio izjednačiti u 62. minuti, strijelac je bio Caktaš, a isti je igrač sedam minuta kasnije okrenuo rezultat dovevši domaćine u vodstvo. U posljednjim trenucima susreta gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Petar Rubić.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 44 boda, Hajduk na drugom mjestu ima 35 bodova, dok je Rijeka treća sa 34 boda, ali i utakmicom manje. Osijek je četvrti sa 33 boda.

REZULTATI:
Osijek – Slaven Belupo 3-2 (Marić 3, 55-11m, Kleinheisler 66 / Lulić 52, Božić 73)
Hajduk – Istra 1961 2-1 (Caktaš 62, 69 / Fintić 43)