DINAMOVI OMLADINCI VELIČANSTVENI: Nakon trilera penala osigurali osminu Lige prvaka

Autor: J.V.H.

U zagrebačkog i kijevskog Dinama, onim pravim pokazao se zagrbački! Mlada momčad modrih pobijedila je Kijevljane u šesnaestini finala Lige prvaka.

U vrlo teškoj i fizički zahtjevnoj utakmici nešto bolje su izgledali domaćini ali unatoč tome pogodaka nije bili niti na jednoj strani pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

U prvom poluvremenu modri su djelovali nesigurno, naročito u fazi iznošenja lopte na protivničku polovicu. Srećom domaćin nije iskoristio paniku koja je rezultirala neugodnim situacijama pred vlastitim golom.

U59. minuti domaćini su imali jednu stopostotnu priliku. Loptu u prostor iza leđa Šutala dobio je Šuljanski, koji je krenuo prema lopti i sâmom Renatu Josipoviću, no nije ju uspio uspio primiritu pa je Joško Gvardiol otklonio opasnost.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Edin Julardžija je prema Nešheretu, no golman domaćih je pravovremenim istrčavanjem skratio kut čime je otklonio opasnost po svoj gol.

Hrvatski je predstavnik u lutriji jedanaesteraca uspio slaviti s 4:3, a ključan čovjek bio je golman Modrih Josipović, koji je zaustavio dva udarca s bijele točke, u prvoj i petoj seriji.

Autor:J.V.H.