DINAMO SE MUČIO PROTIV LOKOMOTIVE: Stvar spasio Oršić tek što je ušao

U subotnjim susretima 19. kola Prve HNL Dinamo i Rijeka ostvarili su očekivane domaće pobjede, Dinamo je u Maksimiru svladao Lokomotivu s minimalnih 1-0 (0-0), dok je Rijeka na Rujevici bila bolja od Varaždina sa 3-1 (1-0).

Aktualni prvak je četiri dana nakon oproštaja od Europe ostvario novu minimalnu pobjedu u prvenstvu sretno/spretnim pogotkom Oršića sredinom drugog poluvremena. Ivo Pinto ubacio je u 66. minuti s desne strane nakon čega je Šitumov udarac glavom Grbić uspio obraniti, ali lopta je pala točno pred Oršića koji nije imao problema zatresti nebranjenu mrežu. Oršić je u igru ušao samo sedam minuta ranije.

Ovom pobjedom Dinamo je stigao do 44 boda, 10 više od druge Rijeke, a 12 više od trećeg Hajduka. Lokomotiva je ostala šesta sa 28 bodova, jednim manje od pete Gorice, a dva manje od četvrtog Osijeka.
Riječani su protiv Varaždina poveli odličnim udarcem glavom Acosyja u 11. minuti nakon ubačaja Pavičića, a već početkom nastavka u 47. minuti na 2-0 je svojim prvim pogotkom povisio Čolak. Acosty je glavom spustio loptu u gostujući kazneni prostor gdje se najbolje snašao Čolak i poslao loptu iza Nevistića.

Nadu u pozitivan rezultat gosti su nakratko dobili nakon što je Pavičić nespretno u svom kaznenom prostoru startao na Mehdikhanija, a siguran izvođač kaznenog udarca u 83. minuti bio je Glavica. Ipak, u sudačkoj nadoknadi Rijeka je potvrdila pobjedu, kombinirali su Čolak i Andrijašević, udarac potonjeg sa 20-ak metara Nevistić je kratko odbio, a na taj odbijanac najbrže je reagirao Čolak.
Varaždin je nakon ovog poraza ostao posljednji sa 12 bodova, koliko ima i deveta Istra 1961, dok osmi Inter ima bod više.