LUDNICA U LONDONU: Tsitsipas se u svom premijernom nastupu prošetao do polufinala!

Autor: Josip Valjan - Harambašić

Grčki tenisač Stefanos Tsitsipas u svom je drugom meču na završnom ATP Mastersu u Londonu došao i do druge pobjede, svladao je branitelja naslova Nijemca Alexandera Zvereva 6:3, 6:2 te tako zasjeo na vrh skupine “Andre Agassi” i osigurao nastup u polufinalu turnira.

Meč dva mlada izdanka “bijelog sporta” bio je neizvjestan samo do 3:3 u prvom setu, a nakon toga inicijativa prelazi na stranu Grka. Tsitsipas je dobio prvi set sa 6:3, da bi na početku drugog otišao do nenadoknadive prednosti od 4:1, Zverev ipak nije Nadal, barem kada su epski povratci u pitanju. Na kraju je Tsitsipas dobio drugi set sa 6:2 te se plasirao u polufinale završnog Mastersa u svom premijernom izdanju na završnom turniru.

Tsitsipas je u spomenutoj skupini na omjeru 2:0, Zverev i Nadal imaju 1:1, dok je na začelju kolone Danil Medvedev s omjerom 0:2. Teško je reći neočekivano jer se radi o natjecanju najboljih osam tenisača svijeta, a Rus je do pred sam turnir pokazivao znakove uistinu vrhunske razine tenisa.

S Rusom izvan kombinacija ostaje još samo pitanje drugog putnika u polufinale uz Tsitsipasa. U posljednjem kolu Zverev igra protiv Medvedeva koji, kao što smo konstatirali, nema šanse za prolazak u polufinale, i logično je očekivati pobjedu Nijemca, ali opet, samo kada bi Rus prihvatio da u svoj CV uvrsti neslavan score na prvom nastupu na turniru najbolje osmorke. Medvedev je u tekućoj sezoni ostvario više pobjeda od svih tenisača, njih čak 59! Nadal ima 51 pobjedu, ali i samo 6 poraza dok je Medvedev gubio 18 puta. Novak Đoković ima 53 pobjede i 9 poraza.

Nadal se sastaje s “osiguranim” Tsitsipasom protiv kojega mu treba pobjeda, budući da je svoj prvi meč u Londonu izgubio upravo protiv Zvereva.

Zadnja dva meča skupine “Andre Agassi” počinju sutra u isto vrijeme, Tsitsipas – Nadal i Zverev – Medvedev od 13 sati.

Autor:Josip Valjan - Harambašić