euroleague.net

Autor: hina

Barca je bila prvak Europe i 2003. godine kada je u finalu porazila Benetton, a zanimljivo katalonska momčad je čak pet puta gubila u finalima.

U finalnom susretu košarkaškog Final Foura Eurolige u Parizu Barcelona je pobijedila Olympiacos 86:68 (28:19, 19:17, 17:14, 22:18) i po drugi put u svojoj povijesti osvojila europski naslov.

Barca je bila prvak Europe i 2003. godine kada je u finalu porazila Benetton, a zanimljivo katalonska momčad je čak pet puta gubila u finalima. Grčkom sastavu bilo je to četvrto finale, a slavili su samo jednom 1997. godine i to upravo protiv Barcelone.

Najefikasniji igrači u Barceloninim redovima bili su Juan Carlos Navarro sa 21 košem i Pete Mickeal sa 14 koševa, dok su grčku momčad predvodili Josh Childress sa 15 i Linas Kleiza sa 13 koševa. Hrvatski košarkaši Nikola Vujčić igrao je za Olympiacos četiri minute i ubacio je dva koša uz šut 1-3.

Partizan još jednom posustao u produžecima

U susretu za treće mjesto na završnom turniru Eurolige za košarkaše u Parizu moskovski CSKA je svladao Partizan iz Beograda sa 90-88 (25-20, 22-24, 14-18, 17-16; 12-10) nakon produžetka.

Trajan Langdon postigao je 32 koša za CSKA, dok je Lawrence Roberts sa 16 poena bio najefikasniji u sastavu Partizana.

Hrvatski reprezentativac Zoran Planinić nije ulazio u igru za CSKA.