Davor Javorovic/PIXSELL

(VIDEO) U ljepotici prvenstva Osijek i Hajduk igrali 3-3, utakmice se ne bi posramila ni engleska Premier liga

U dvoboju 26. kola Prve HNL Osijek i Hajduk igrali su 3-3 (2-2). Pred lijepih pet tisuća gledatelja.

Sjajna je bila utakmica Osijeka i Hajduka, možda i najbolja utakmica u dosadašnjem dijelu hrvatskog prvenstva. Dakle, u dvoboju 26. kola Prve HNL Osijek i Hajduk igrali su 3-3 (2-2). Pred lijepih pet tisuća gledatelja.

Tek što je nadmetanje započelo jednu grešku Osijekove obrane iskoristio je Bašić, Hajduk je već u 2. minuti vodio. Osijek je odgovorio napadačkom igrom i izjednačio je u 22, minuti.

U 38. minuti krasan pogodak zabio je Lopa, iz slobodnog udarca s 30-ak metara, lopta je bila poput žabice, odskočila je neposredno ispred vratara Slavie i zarila se u mrežu, u kut. Ali, u 44. minuti evo izjednačenja, Savvas je jednu intervenciju, malo nesrpetniju, vratara Malenice iskorstio i poravnao stanje.

U nastavku još žešća utakmica, ali s manje golova. Šimunec je nespretno nakon jednog prodora Saida postigao autogol, Hajduk je s 3-2 vodio u 57. minuti i potom se pomalo zatvorio. U 77. minuti opsada Hajdukovog gola urodila je plodom, Caktaš je neoprezno džonom igrao u kaznenom prostoru, sudac Jović dosudio je jedanaesterac. Kojeg je iskoristio Hajradinović.

Do kraja Osijek je još imao nekoliko prigoda za pobjedu, a u 87. ,minuti drugi žuti karton zbog grube igre dobio je Formitschow.

Drugi Hajduk sada ima 51 bod, osam manje od vodećeg Dinama, dok je Osijek četvrti sa 42 boda i utakmicom manje. Treća Rijeka, koja od 17 sati ugošćuje Cibaliju, ima 47 bodova.